Jazz JAUNYSTĖ

Kasmetinis Vasaros pabaigos Jazz Festivalis JAUNYSTĖ

1968-aisiais Elektrėnuose įvyko pirmasis Lietuvoje ir antrasis Baltijos šalyse džiazo festivalis „Jaunystė” 68. Kultūros entuziastų dėka jis buvo atgaivintas po 40 metų pertraukos – 2008-aisiais, ir nuo to laiko vasara Elektrėnuose kasmet yra palydima džiazo garsais.

Festivalio bilietas – Jūsų gera nuotaika!

Šioje interneto svetainėje publikuojama informacija apie artėjantį Jazz Jaunystė 2014 festivalį. Jeigu norite rasti informacijos apie praėjusius Elektrėnai Jazz Jaunystė Festivalius, kviečiame jus apsilankyti mūsų paskyroje Facebook’e.

Paskutinį vasaros savaitgalį – pirmojo Lietuvoje džiazo festivalio improvizacijos

Pranešimas žiniasklaidai
2014 08 13, Elektrėnai

1968 m. gimęs ir 2008-aisiais kultūros entuziastų dėka atgaivintas pirmasis Lietuvoje džiazo festivalis „Jaunystė“ rugpjūčio 30 d. melomanus vėl kvies padžiazuoti Elektrėnuose. Nemokamame renginyje, vyksiančiame Elektrėnų kultūros centro aikštėje, kartu su jaunais ir pripažintais džiazo kolektyvais šįkart improvizuos ir unikalūs džiazo bei susijusių muzikos stilių atlikėjų projektai.

„Jaunystė“, atgimusi po 40 metų pertraukos 2008 metais, kasmet paskutinį vasaros savaitgalį įrodo, jog Elektrėnai Lietuvai padovanojo ne tik dieną naktį šviečiančius žiburius, bet ir džiazo festivalius. Šiemetiniame renginyje džiazo gerbėjų laukia nauja pažintis su žinomais džiazo solistais bei kolektyvais, taip pat su specialiai šiam festivaliui ruošiama atlikėjų jungtinių projektų programa“, – sakė festivalio „Jaunystė“ organizatorius Vitas Umbrasas.

Festivalio koncertinę programą 15 valandą pradės Lietuvos meno gimnazijų muzikantai. Po jų pasirodys Eugenijaus Vedecko vadovaujamas kolektyvas „The Magic Time Orchestra”, jau tapęs atgimusio „Jaunystės“ festivalio simboliu. Kasmet ši grupė klausytojams pateikia daugybę staigmenų.

Vėliau prie „The Magic Time Orchestra” scenoje prisijungs du puikūs solo atlikėjai. Pirmasis – klarneto, saksofono ir birbynės virtuozas Pranciškus Narušis. Klaipėdos universiteto Menų fakulteto profesorius P. Narušis savo muzikinės karjeros pradžioje grojo su įvairiais orkestrais, tačiau iki šiol įspūdingiausi ir savičiausi tebėra jo soliniai koncertai. E. Vedecko kolektyvą taip pat papildys Reda Striškaitė, kurią kai kurie gerbėjai prisimena dar kaip legendinio Klaipėdos vaikų šokių kolektyvo „Žiogelis“ solistę. Jau beveik du dešimtmečius R. Striškaitė aktyviai koncertuoja su įvairiais tarptautiniais džiazo bei roko projektais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio festivalių scenose.

Festivalio „Jaunystė 2014“ koncerte pasirodys ir vienas reikšmingiausių Lietuvos džiazo kolektyvų – Dainiaus Pulausko grupė. Per savo gyvavimo metus nuo veiklos pradžios 1996 m. grupė dalyvavo daugelyje prestižinių Europos, Azijos, Afrikos ir Šiaurės Amerikos džiazo festivalių, o po pasirodymo „Jaunystėje“ iškart vyks į Japonijoje vyksiantį tarptautinį džiazo festivalį. „D. Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“, teigia džiazo kritikas Jan Patterson.

Po Lietuvos džiazo korifėjų festivalio scenoje pasirodys projektas „Rasa Serra & Trio“. Solistė dainininkė bei vokalo pedagogė Rasa Serra yra ne vieno šalies muzikos kolektyvo balsas, jos liaudies dainos bei jų motyvai skamba Lietuvos bei užsienio šiuolaikinės elektroninės muzikos kūrėjų „Enigma“, „Donis“, „Exem“, „Filtered Tools“ kompozicijose. Kartu su vokaliste koncertuos multiinstrumentalistas Saulius Petreikis (pučiamieji), improvizacijos ir kūrybiškumo proveržiais žaižaruojantis tiek solinių pasirodymų, tiek bendrų projektų su folkloro, džiazo, populiariosios muzikos atlikėjais metu, taip pat Tomas Dičiūnas (elektronika, klavišiniai), Andrius Kairys (mušamieji, perkusija).
Šį projektą festivalio scenoje pakeis „r. a. d. d.” – ambicingas ir perspektyvus džiazo kvartetas. Nors grupė gyvuoja dar neilgai, savo bagaže jau turi laimėtą „Grand Prix“ konkurse „Jazz young power 2013”.

Šiemetinį festivalį „Jaunystė“ užbaigs dar vienas žinomų atlikėjų projektas – Rūta Švipaitė ir „Subtilu-Z”. Rūta yra naujos kartos Lietuvos džiazo dainininkė, išsiskirianti švelniu, lyriniu tembru, aktorine išraiška, žinoma kaip grupės „The Ditties” narė, džiazo dueto „Social CALL” įkūrėja, autorinių dainų skleidėja su grupe „Red Root”. „Subtilu-Z“ – keturių profesionalų komanda, kurių atliekamą muziką jau išgirdo ir įvertino Lietuvos bei užsienio instrumentinės muzikos gerbėjai. Šį kartą menininkai nusprendė susijungti kartu ir padovanoti klausytojams kelionę po džiazo pasaulį.

Daugiau informacijos:
Vitas Umbrasas, tel. 8 603 15318

JAZZ Jaunystė 2014

Atlikėjai

Pranciškus Narušis

ProfPNarusis2Profesorius Pranciškus Narušis (Klaipėda) Instrumentalistas: klarnetas, saksofonas, birbynė. Dirigentas. 1970 m. baigė Lietuvos konservatoriją (A. Budrio klarneto klasė), 1977 m. – Leningrado (Sankt Peterburgo) N. Rimskio‑Korsakovo konservatorijos asistentūra. Nuo 1972 dėsto Klaipėdos universiteto Menų fakultete.

Muzikinės karjeros pradžioje grojo kartu su įvairiais orkestrais ir kameriniais ansambliais, tačiau savičiausi ir įspūdingiausi visada buvo jo soliniai koncertai. Dažniausiai atliko lietuvių kompozitorių Alvydo Remesos, Jono Domarko, Remigijaus Šileikos, o taip pat Natalijos Mūdrajos solo kūrinius klarnetui, dedikuotus specialiai Pranciškui Narušiui. Ne kartą dalyvavo įvairiuose estradinės muzikos festivaliuose, kituose muzikiniuose projektuose, koncertavo Europoje, JAV. 1975-1993 m.

Lietuvos Muzikos Akademijos Klaipėdos fakulteto džiazo orkestro vadovas. 1980 metais P. Narušio vadovaujamas džiazo orkestras buvo apdovanotas festivalio „Liepajas Dzintars“ (Latvija) Didžiuoju prizu bei 6 kartus įvairiose nominacijose pelnė kitokius aukštus apdovanojimus.

“The Magic Time Orchestra”

MTO foto (retro)Vilniaus jaunimo bigbendas, muzikuojantis nuo 2004-ųjų metų, vadovaujamas jo įkūrėjo Eugenijaus Vedecko. Per šį dešimtmetį bigbendas aktyviai reiškėsi Lietuvos ir užsienio muzikiniame gyvenime. Koncertavo Lietuvos valstybinėje filharmonijoje, Lietuvos televizijoje, tarptautiniuose džiazo festivaliuose „Vilnius Band 2004“, „Jazz Bands 2005“, „Kaunas Jazz” (3x), „Sostinės dienos 2005“, „Šiauliai Jazz“ (5x), „Baby Sing 09“, „Jaunystė“ (6x), „Flora Jazz“ (4x), o taip pat dalyvavo festivaliuose Latvijoje, Estijoje, Švedijoje, Vokietijoje ir Kaliningrade.

Bigbendo koncertuose jaučiamas specifinis muzikavimo stilius, repertuaras, originalus improvizacijų atlikimas ir malonios atmosferos sukūrimas. Bigbendas yra parengęs dviejų dalių program, skirtą Lindyhop`o šokėjams, kuri dažnai atliekama gyvos muzikos klube „Tamsta“. Šią ir kitas programas sudaro populiarūs džiazo standartai, kurių atlikimą paįvairina bigbendo solistai – instrumentalistai ir dainininkės. Š

iais metais bigbendas švenčia 10-ties metų jubiliejų, todėl džiazo festivaliui “Jaunystė“ kartu su prof. Pranciškum Narušiu (cl, sax) ir Reda Striškaite (voc) paruošė išskirtinę programą.

Reda Striškaitė (Klaipėda)

Dainininkė savo karjerą pradėjo diksilende „Klaipėda Swingers Dixieland“. Vėliau su grupe iš Klaipėdos ilgą laiką dirbo Jungtiniuose Arabų Emiratuose, Vokietijoje, bendradarbiavo su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bigbendu ir LRT orkestru. Koncertavo Latvijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Omane ir t. t. Šiuo metu dalyvauja įvairiuose projektuose su žinomais Lietuvos džazo ir roko muzikantais Klaipėdos, Birštono, Panevėžio, Palangos ir kituose festivaliuose, įvairiose šou programose, dramos teatro spektakliuose. Dirbant Omane Redai nuo patirtų įspūdžių kilo mintis išleisti savo pirmąjį albumą „NAMO OMAN”

Rūta Švipaitė ir Subtilu-Z

Rūta yra naujos kartos Lietuvos džiazo dainininkė, išsiskirianti švelniu, lyriniu tembru, gebėjimu per muziką įtaigiai ištransliuoti emocijas, pasižyminti aktorine išraiška. Šiuo metu gerai žinoma kaip grupės “The Ditties” narė, džiazo dueto “Social CALL” įkūrėja, savo autorinių dainų skleidėja su grupe “Red Root”, kompozitorė – aranžuotoja, bei Lietuvos publikai žinoma iš vykusio muzikinio projekto “Lietuvos balsas 2013”.

Rūta Švipaitė ir Subtilu-Z

Šį kartą menininkai nusprendė susijungti kartu ir padovanoti klausytojams kelionę po džiazo pasaulį. Programoje girdėsite ir pačių atlikėjų kurtas kompozicijas.
Profesionalų valdomi instrumentai tampa tikru orkestru, kurio dirigentai yra jie patys, savo pasirodymų metu stebinantys ne tik nepriekaištinga technika, improvizacija, bet ir subtilumu, išraiškingu muzikavimu.

  • Rūta Švipaitė – vokalas
  • Laurynas Vaitkus – birbynė
  • Dmitrijs MIhailovs – akordeonas
  • Povilas Velikis – akordeonas
  • Vytautas Švažas – perkusija

Rūta Švipaitė ir Subtilu-Z

Subtilu-Z groja muziką, kuri gali prikelti, sujungti, nušviesti ir užburti tiek paprastą dieną, tiek įsimintiną šventę. Tai keturių profesionalų komanda, kurių atliekamą muziką jau išgirdo ir įvertino Lietuvoje ir užsienyje. Platus repertuaras tiks kiekvieno, vertinančio instrumentinę muziką, skoniui, o nuotaikingi atlikėjai gera nuotaika užkrės net skeptiškiausią klausytoją. Žmonės juos vadina muzikos narais, kartu su publika nardančiais po spalvingus muzikos vandenynus. Žavisi jų sugebėjimu atsiduoti į muzikos rankas ir ypatingai perteikti savo išgyvenimus žiūrovams. Jie tikri šio meno aistruoliai, savo atliekamą muziką padarantys įtraukiančia, pribloškiančia ir jausminga.

Dainiaus Pulausko grupė

Dainius Pulauskas – piano, sythesizers 


Valerijus Ramoška – trumpet, flugelhorn

Liutauras Janušaitis – tenor sax

Kęstutis Vaiginis – alto, soprano sax.

Domas Aleksa – bass

Linas Būda – drums

Dainiaus Pulausko grupės pradžia – 1996 m. Birštono džiazo festivalyje. 1997 m. išleido debiutinį albumą „Penetration”. Dainiaus Pulausko grupė per rekordiškai trumpą laiką tapo vienu ryškiausių Lietuvos džiazo kolektyvų.

Dainiaus Pulausko grupė įrašė 7 CD:  “Penetration”, “1999”, “Autumn suite”, “Colours”, “Orca”, “Vilnius – in the palm of your hand”, “Mixtum compositum” ir 2 DVD: “Trajectories”, “Live from Lithuanian Radio’s Studio”.

Dainiaus Pulausko grupė – vienas reikšmingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo kolektyvų, savotiški Lietuvos džiazo ambasadoriai. „D.Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“ – rašė kritikas Jan Patterson „Allaboutjazz.com“ tinklapyje ( 2011 spalio 10 d. ). „Subūręs kolektyvą, Pulauskas išgarsėjo kaip puikus improvizatorius, kompozitorius ir fusion bei džiazroko muzikos aranžuotojas. Pulausko kolektyvas – viena kūrybingiausių ir daugiausiai eksperimentuojančių lietuvos džiazo grupių. Joje groja neįtikėtinai talentingi atlikėjai. <…..> Šie muzikai yra tikri novatoriai, neapsiribojantys specifiniais džiazo stiliais” Mel Huang. Jų kuriamą spalvingą  fusion versiją Suomijos džiazo kritikas Risto Haapsamo pavadino „galingu moderniojo džiazo pulsu”.

Per savo gyvavimo metus Dainiaus Pulausko grupė dalyvavo daugelyje prestižinių Europos, Azijos, Afrikos ir Šiaurės Amerikos džiazo festivalių. Svarbiausi iš jų: „Izmir European Jazz Festival 2014“(Turkey), „London Jazz festival 2013“ (U.K.),
 „Bratislava Jazz Days 2013” (Slovakia), „Garana Jazz Festival 2013” (Romania), „Ottawa Jazz Festival 2013” (Canada), “Cape Town Jazz Festival 2013” (Republic of South Africa), “Cairo Jazz Festival 2013” (Egypt), „Acacia Festival 2012” (Ethiopia), “Hong Kong International Jazz Festival 2011” (China), “Penang Island Jazz Festival 2009” (Malaysia), “Big Band Jam Festival 2007” (Washington, USA), “Jakarta Jazz Festival 2007” (Indonesia), “Kristianstad Jazz Festival 2006” (Sweden), ”Jazzy colors”, (2005, Paris, France), „Sibiu Jazz” (2005, Romania), „Oslo Jazz” (2004), „Stockholm Jazz Festival” (2002), „Copenhagen Jazz Festival” (2002), „JazzYatra” (2001, India), „Beijing, Shanghai and Changchun International Jazz Festival” (1999, China), „JazzBaltica” (1998, Salzau, Germany) ir kt.

Po Elektrėnų džiazo festivalio Dainiaus Pulausko grupės sekantis koncertas vyks Japonijoje, Rugsėjo 6d. D.P.G. dalyvaus “TOKYO JAZZ FESTIVAL 2014”. http://www.tokyo-jazz.com/index_en.html
Dainiaus Pulausko grupė 2001 m. buvo įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku”, 2004 m. už Lietuvos džiazo populiarinimą pelnė Lietuvos instituto apdovanojimą „LT tapatybė”.

r. a. d. d.

Grupės nariai:

Donatas Petreikis – saksofonas.

Rokas Jackūnas – gitara.

Domas Žostautas – bosinė gitara.

Domantas Razmus – būgnai.

 

r. a. d. d. – jauni, ambicingi ir perspektyvūs. Individualiai dalyvavę įvairiuose tarptautiniuose projektuose bei festivaliuose užsienyje, keturi muzikantai nusprendė suvienyti jėgas. Nors grupė gyvuoja dar neilgai, savo bagaže jau turi laimėtą „Grand Prix“ konkurse „Jazz young power 2013”, buvo išvykę koncertuoti į Vokietiją. Klausytojus kvartetas džiugina originaliomis kompozicijomis, džiazo standartais bei lietuviškų kūrinių interpretacijomis.

„Rasa Serra & Trio”

 

Rasa Serra (vokalas)
Saulius Petreikis ( pučiamieji)
Tomas Dičiūnas (elektronika, klavišiniai)
Andrius Kairys (mušamieji, perkusija)

Solistė dainininkė bei vokalo pedagogė Rasa Serra yra daugelio šalies muzikos kolektyvų balsas. Universali vokalistė, dainuojanti džiazą bei populiariąją muziką. Folkloro mėgėjams klaipėdietė žinoma kaip neprilygstama liaudies dainų atlikėja, aktyviai dalyvaujanti Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamuose renginiuose.

Rasos Serra atliekamos liaudies dainos ir jų motyvai skamba daugelio Lietuvos bei užsienio šiuolaikinės elektroninės muzikos kūrėjų „Enigma”, „Donis“, „Exem“, „Filtered Tools”, ir kt. kompozicijose.

KONTAKTAI

Festivalio koordinatorius: Vitas Umbrasas
El.paštas: vitukasu@gmail.com

Telefonas kontaktams: +370 603 15318
Būkite kantrūs*

 

*Kartais būna labai užimtas

2014 Rugpjūčio 30 dieną susitikite „tarp Vilniaus ir Kauno bokštų”…!

Turite klausimų, parašykite!

11 + 6 =

Festivalio rėmėjai